'תסריט דיאלוג' הוא מסמך שפתחנו אותו כ'תסריט חדש' בתוכנת דיאלוג (כמוסבר להלן) או תסריט שנכתב בעבר כמסמך רגיל ב-Word ואנו ממירים אותו ל'תסריט דיאלוג'. הדרכה על המרת תסריט לדיאלוג תוכלו למצוא במדריך המרת תסריט.
ליצירת תסריט חדש ב'דיאלוג', ניגש לסרגל דיאלוג ונלחץ על לחצן "תסריט חדש"

תיפתח חלונית "הגדרת תסריט":


בחלונית זו נקבע את: הגדרת השפה של התסריט, מיקום המספור בכל עמוד, הצגת מספר עמוד בעמוד הראשון.
.

אופציה: תיבת הסימון "ייבא פריטים מתסריט קודם" תאפשר לנו לייבא לתוך התסריט הגדרות של דמויות, לוקיישנים או עלילות שכבר יצרנו בתסריטים קודמים. כך למשל, אם אנחנו עובדים בסדרה שבה קיימים לוקיישנים שחוזרים על עצמם, נוכל לשלוף בתסריט החדש את אותם לוקיישנים בעת הוספת סצנה.
.

לאחר לחיצה על "אישור", 'דיאלוג' תיצור מסמך חדש המוגדר כ"תסריט דיאלוג".

שימו לב: כדי לעבוד ב'דיאלוג' , המסמך עליו אנחנו עובדים חייב להיות "תסריט דיאלוג" כלומר כזה שנוצר כפי שהסברנו עכשיו – או תסריט הכתוב במסמך Word רגיל שעבר המרה לדיאלוג בפקודה 'המרה לדיאלוג'.
אם תעבדו על מסמך Word רגיל שלא המרתם, ותלחצו על אחת הפקודות בסרגל דיאלוג, תתקבל ההודעה: "הפקודה אינה זמינה כיוון שהמסמך אינו תסריט דיאלוג".

מרגע שיצרתם תסריט של דיאלוג, אין לשמור אותו בפורמט אחר מ- dotx.* ואין להעתיק ולהדביק את תוכנו למסמך Word רגיל. אם אתם רוצים לשמור גרסה חדשה של התסריט השתמשו בפקודה 'שמירה בשם'.

פתיחת התסריט במחשב אחר

מסמך שנוצר ב'דיאלוג', יכול להיפתח בכל מחשב שיש בו Word כמסמך רגיל – גם אם 'דיאלוג' אינה מותקנת, אבל אם יבוצעו בו שינויים ללא שימוש בתוכנת 'דיאלוג' עלולים להיות שיבושים בפורמט.
קראו על כך עוד במדריך: עבודה על תסריט דיאלוג במחשב שבו לא מותקנת דיאלוג.