כאשר אנו מוסיפים כותרת סצנה באמצעות 'דיאלוג', 'דיאלוג' שומרת את הלוקיישן (סוג הלוקיישן – פנים, חוץ – ושם הלוקיישן). בעת הוספה או עריכה של כותרת סצנה באמצעות 'דיאלוג', היא תציג לנו את רשימת הלוקיישנים שכבר יצרנו.
.

בעת כתיבת התסריט יש נטייה לקרוא לאותו לוקיישן בשמות שונים, דבר שעלול להפריע בעת קריאת התסריט או הפקתו. למשל:  הבית של ליאור, הדירה, הדירה של דפנה, הדירה של ליאור ודפנה, הבית  (כולם אותו הלוקיישן).
.

צריך לזכור שאנשים שקוראים את התסריט בפעם הראשונה לא מתמצאים כמונו ברשימת הלוקיישנים, וכדאי שהם יהיו אחידים וזהים.
.

כדי לתקן זאת ניגש לסרגל דיאלוג > לחצן "לוקשיינים".בחלונית 'ניהול ומיזוג לוקיישנים' נוכל למזג את כל הלוקיישנים "הבית של ליאור", "הדירה", "הדירה של דפנה", "הדירה של ליאור ודפנה", "הבית" ללוקשיין אחיד: "הדירה של ליאור ודפנה". כשנשלים את הפעולה כל כותרות הסצנה הרלוונטיות בתסריט יתעדכנו בהתאם.מיזוג לוקשיינים

נבחר את הלוקיישן המועדף ("הדירה של ליאור ודפנה"), נלחץ על החץ העליון  [ >> ]  בצמד החיצים שליד תיבת "בחר את הלוקשיין המועדף אליו ימוזגו לוקיישנים כפולים". הלוקיישן שבחרנו יעבור מהחלק הימני של המסך לתיבה העליונה.
.

נבחר מהרשימה הימנית אחד מהלוקשיינים שאותו נרצה להחליף, נלחץ על החץ העליון [ >> ]  שליד תיבת "בחר לוקשיינים עם כפילות שימוזגו לתוך הלוקיישן המועדף". הלוקיישן להחלפה יעבור מהרשימה לתיבה המבוקשת.

כך נעשה כך לכל שאר הלוקיישנים שנרצה להחליף.

לבסוף נלחץ על "מזג".

אם הלוקיישן המועדף אינו קיים ואנו רוצים ליצור אותו (למשל "דירת ליאור ודפנה בחיפה") נבחר בחלק השמאלי העליון את האפשרות "מזג לוקיישנים ללוקיישן חדש" ונכניס את הלוקיישן החדש בתיבה "הגדר לוקיישן חדש אליו ימוזגו הלוקיישנים".
.

פעולות אפשריות נוספות בחלונית זו
– שינוי שם לוקיישן שנבחר.
– יבוא רשימת לוקשיינים מתסריט דיאלוג אחר.


לחצן 'מחק לא בשימוש'

אם הוספנו כותרת סצנה עם לוקיישן ייחודי חדש ובהמשך מחקנו את כותרת הסצנה, הלוקיישן יישאר ברשימת הלוקיישנים למרות שהוא לא בשימוש באף כותרת.

אם נרצה שרשימת הלוקיישנים תשקף את הלוקיישנים שבשימוש בפועל בלבד, נלחץ על "מחק לא בשימוש".


הערה: שימוש במונחים "לוקיישן" ו"סט" בהפקה

נציין כי בהפקות וכן בשימוש בתוכנת מובי מגי'ק (MovieMagic) להפקות, נהוג להשתמש במונח סט (Set) לציון המקום בהקשר של התסריט ואילו המונח לוקשיין (Location) מתייחס למיקום בפועל בו מצולמת הסצנה. למשל אם שחזור של כלא עכו נבנה לצורך הצילומים במחסן בנמל יפו הרי שלצורך ההפקה הסט יהיה 'כלא עכו' (כפי שהוא מופיע בתסריט) והלוקיישן 'מחסן נמל יפו'.
יחד עם זאת, בכל מקום בתונת 'דיאלוג' או במדריך זה, המונח לוקיישן מופיע במובן 'סט'.